Минтимер Шәймиев Мортаза Рәхимовның вафаты сәбәпле кайгы уртаклашты

2023 елның 12 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе, Татарстанның беренче Президенты Минтимер Шәймиев, Башкортостан Республикасының беренче Президенты Мортаза Гобәйдулла улы Рәхимов вафат булуы сәбәпле, Башкортстан Республикасы башлыгы Радий Хәбировның кайгысын уртаклашты.

«Мортаза Гобәйдулла улының туган Республикасы файдасына күпьеллык сәяси, икътисадый һәм иҗтимагый эшчәнлеге тирән хөрмәткә лаек һәм үз халкына тугры хезмәт итүнең үрнәге булып тора. Ул Башкортстан һәм бөтен ил өчен  языш хәл ителгән һәм катлаулы елларны лаеклы узуга иреште. Татарстан һәм Башкортстанның югары хакимият органнарының үзгәртеп кору чорындагы кайбер катлаулы проблемаларны җайга салу эше безнең өчен истәлекле.

Мин Мортаз Гобәйдулла улына күпьеллык нәтиҗәле хезмәттәшлек өчен рәхмәтлемен, безне үзара эшлекле, шул ук вакытта халыкларыбыз арасында кебек үк дуслык, тугандаш мөнәсәбәтләр дә бәйләде», - диелә ТР Дәүләт Киңәшчесе телеграммасында.