Минтимер Шәймиев ТР Дәүләт Советы депутатларын сайлауларда тавыш бирде

2024 елның 8 сентябре, якшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев Татарстан Республикасы Лаеш районының Боровое Матюшино бистәсендәге сайлау участогында VII чакырылыш ТР Дәүләт Советы депутатларын сайлауларда тавыш бирде.

Тавыш бирүдән соң Минтимер Шәймиев: "Депутатлар алдында бурыч бер: депутатлар, халык ышана икән, сайлаучыларга хезмәт итәргә тиеш. Бу кешеләр ышанганнарның иң аңлаешлы һәм төп бурычы. Ышанмасалар, кем сайлар иде. Халыкка хезмәт итү - алар өчен бүген дә, кичә дә, иртәгә дә». "Мин әйтергә тиешмен, бездә республика яхшы үсә. Бу шартларда республика һәркайда һәм һәр өлкәдә иҗат итә. Мин үз вакытында әйткәнчә " Без булдырабыз!", без булдырачакбыз һәм без булдырабыз да. Барыгызга да сәламәтлек, иминлек, уңышлар юлдаш булсын", - дип йомгаклады ул сүзен.